Hazır Ofis Nasıl Kurulur

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte son yılların en popüler işlerinden biri hazır ofis ve sanal ofis kiralama hizmetleri. Özellikle girişimciliğin popüleritesinin artmasıyla birlikte herkesin diline pelesenk oldu. Peki nedir bu hazır ofis ?

Hazır Ofis: Şirketlerin kuruluş aşaması masraflarını kira, stopaj, emlakçı, tadilat, boya,badana, dekorasyon, elektrik, su, sekreter, temizlik çalışma, bilgisayar, toplantı masaları, sandalye, ip telefon, internet, yazıcı, televizyon vb. azaltmak için oluşturulan toplu çalışma ve ofis alanlarına denir.

Hazır Ofisi kimler tercih ediyor?

Aslında her meslek ve iş kolundan insanlar hazır ofis tercih etmektedir. Dünya çapında iş yapan markalar bile bazı ülkelerde hazır ofis tercih etmektedir. Onun dışında home-office/freelance çalışanlar, avukatlar, dijital ajanslar, reklam-pazarlama sektörü, programlamacılar, herhangi bir iş fikriyle bir araya gelen girişimciler hazır ofis kullanmaktadırlar.

Hazır Ofis fiyatları

Fiyatlar çalışacak kişi sayısı, ofisin mevki, büyüklüğü, kullanacağınız hizmetlere göre değişiyor. Ortalama aylık 1000 TL den başlıyor. Her odada sıcak-soğuk su sebili olan 8-10, 12-2, 4-6 saatleri arası türk kahvesi ve demleme çay servisleri yapan mutfakları olan her gün aynı saatte çöpü alınan ve haftada 1 temizliği yapılan yazın kliması, kışın kaloriferi olan her odada dolap, mont askısı, masa sandalye, not defterleri, çekmece, çöp, telefon, klima olan internet, elektrik, su faturası ödemediğiniz 20m2 6 kişilik bir odayı 3600+KDV’ye hazır ofis olarak kullanmanız mümkün.

Hazır Ofis’in avantajları ve faydaları nelerdir?

Bir işyeri açmak için normalde şu işlemleri ortalama şu maliyetlerle yaparız.

Kuruluş Masrafları ve Maliyetler:

  • Ofis bulma, kiralama: Emlakçı komisyonu, Kira Depozitoları, Stopaj vb.—> 2000 TL
  • Tadilat ve Dekorasyon: Boya ve Badana —> 1500 TL
  • Doğalgaz, Elektrik, Su, İnternet Abonelikleri: —> 500 TL
  • Mobilyalar: Çekmeceli dolap, evrak dolabı, toplantı odası masası, sandalyeleri, tahtası. Çalışan sayısı kadar çalışma masaları, koltuklar, sandalyeler.—> 5000 TL
  • Ofis Malzemeleri ve Matbaa Giderleri: Yazıcı, Faks, Telefon, A4’ler, Not Kağıtları, Faturalar, Kartvizitler, İrsaliyeler, Gider Pusulaları,
    Zımba-Delgeç, Kalemler, Çöp Kovası vb. —> 1500 TL
  • Genel Ofis Giderleri: Sekreterya, Çay, Kahve, Temizlik aidat vb. masraflar.—> 2500 TL
Yukarıda saydığımız masrafları toplayınca şirket kurulurken ortalama minimum maliyetiniz 10.000-15.000 TL civarında oluyor. Hazır Ofis ile maliyetinizi ilk başta minimuma indirebilirsiniz. Ayrıca firma isminizle telefonlarınıza cevap veren sekreterlik hizmetleri, resepsiyon ve cafe hizmetleri, adınıza kargo, posta, evrak takibi vb. hizmetlere hazır ofiste paket içinde sahip olabiliyorsunuz. Böylece ekstra maliyet oluşturacak ve zamanınızı alacak işlerden kurtulup işinize odaklanabiliyorsunuz. Ne ödeyeceğinizi biliyorsunuz. Başka hiçbir şey düşünmüyorsunuz. Ayrıca şirketinizde kullanabileceğiniz hizmet faturası da kesebiliyorlar.

Kısacası Hazır Ofis’te A’dan Z’ye tüm ofis ihtiyaçlarınızı karşılayabiliyorsunuz. Sadece aylık ödeyeceğiniz aidatı biliyorsunuz kalan vaktinizi işinize ayırabiliyorsunuz.